Posted on Pakomentuoti

Akmenėliai papuošaluose: gili mėlyna

Atrask savąjį mėlynos spalvos atspalvį.

Dėvėti mėlyną spalvą yra itin stilinga. Taigi ir papuošalai, dabinti mėlynos spalvos akmenėliais yra nuostabus aksesuaras. Jei Tavo mėgstamiausia spalva – mėlyna, rinkis vieną iš žemiau aprašytų akmenėlių.

Akvamarinas

Universalus ir populiarus daugumoje papuošalų ir derinių, akvamarinas yra vienas įperkamiausių pasirinkimų, ieškantiems mėlynos spalvos akmenėlių papuošaluose. Šis nuostabus akmenėlis aptinkamas keliuose mėlynos spalvos atspalviuose ir yra margintas žydromis arba žaliomis linijomis. Šis akmenėlis tiks beveik prie bet kokių spalvų derinio. Akvamarinas yra dovanojamas 19 vestuvių metinių proga.

Lazuritas

Ne visi lazuritą laiko prabangiu akmenėlių, tačiau gerbėjų jis turi tikrai daug. Lazuritas laikomas „oficialiu“ 9 vestuvių metinių akmenėliu. Gražiausiai lazuritas atrodo rankų darbo juvelyriniuose papuošaluose.

Safyras

Dauguma žmonių, galvodami apie mėlynus akmenėlius papuošaluose, pirmiausia įsivaizduoja safyrus. Safyras – nepavaldus laiko tėkmei, tinka bet kokio tipo papuošalams. Gali būti derinami su deimantais sužadėtuvių žiede, auksiniame vėrinyje. Dera tiek tradiciniuose, tiek ir moderniuose papuošaluose. Puikiai tiks dovanų 5 vestuvinių metinių proga.

Tanzanitas

Mažiau populiarus nei safyras. Kai pirmą kartą buvo atrastas, buvo sumaišytas būtent su safyru. Tanzanito mėlis – ypač gilus. Šis akmuo dažnai yra kaitinamas, kad dar labiau išryškėtų jo spalva. Pasirinkę papuošalą, dabintą tanzanitu tikrai trauksite žvilgsnius ir atrodysite ypatingai!

Topazas

Prestižiniu topazas laikomas oranžinės spalvos, tačiau mėlynasis – populiariausias. Mėlyną spalvą įgauna bespalvos topazas apdirbimo metu. Jo būna įvairių atspalvių, nuo dagaus žydros, iki gilios tamsios mėlynos. Dažnai topazo mėliui apibūdinti naudojamas terminas „Londono mėlyna“. Topazas dažnai laikomas meilės ir romantikos simboliu ir dovanojamas 4 vestuvių metinių proga.

Turkis

Turkis nėra toks efektingas kaip safyras, bet jis tikrai yra vienas gražesnių mėlynos spalvos akmenėlių. Atspalviai varijuoja nuo gilios mėlynos iki netgi kiek žalios. Dauguma asocijuoja turkį su pietvakarių JAV juvelyriniai sidabro gaminiais, tokiais kaip masyvios apyrankės ir kabantys auskarai. Turkis taip pat neretai naudojamas modernaus dizaino papuošaluose, plaukų segėse ir netgi diržų sagtyse.

Mėlynos spalvos variacijos

Viena iš nuostabiausių mėlynų akmenėlių savybių yra ta, kad jie keičia atspalvį priklausomai nuo apšvietimo. Pavyzdžiui aleksandritas atrodo mėlynas dienos šviesoje, tačiau raudonėja saulei leidžiantis. Opalai būna įvairių atspalvių, kai kurie mėlyni, kai kurie – tol gražu. Na, o jei ieškote tobulo akmenėlio, būtinai turėkite omenyje mėlynuosius.

O jeigu pinigai Jums ne problema, galite įsigyti ir kai ką vienetinio – „Mėlynąjį“ deimantą, kainuojantį apie 25 milijonus dolerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *